برنامه های آموزشی

این دوره ها از لحاظ مدت زمان برگزاری تفاوت دارد و بدیهی است که هر چه زمان برگزاری دوره بیشتر باشد ، مطالب آموزشی با جزئیات بیشتری تدریس می شود. دوره های تحصیلات تکمیلی و عالی مدیریت ، در مقاطع در سطح کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می شود.
دوره های آموزشی سازمان مدیریت صنعتی شامل دوره های تخصصی و کاربردی مدیریت و تحصیلات تکمیلی و دوره های عالی و تحصیلات تکمیلی را شامل می شود. برای کسب آگاهی از برنامه دوره ها می توانید با مراجعه به صفحه اول سایت www.imi.ir ---» آموزش ---» و یا همین سایت با آدرس education.imi.ir دوره های تخصصی و کاربردی مدیریت و یا دوره های عالی و تحصیلات تکمیلی و یا دوره های آمادگی استخدام یا مجازی را انتخاب نمایید.​"

ثبت نام

"1-    اگر اعلام انصراف و یا درخواست جابجایی ، تا 5 روز قبل از شروع دوره باشد ، 100% شهریه عودت شده و یا جابجایی بدون کسر جریمه انجام خواهد شد.
2-    اگر اعلام انصراف و یا درخواست جابجایی ، کمتر از 5 روز و تا روز قبل از شروع دوره باشد ، 10% از شهریه پرداخت شده ، کسر خواهد شد.
3-    اگر اعلام انصراف و یا درخواست جابجایی ، در روز شروع دوره باشد ، 25% از شهریه پرداخت شده ، کسر خواهد شد.
4-    اگر اعلام انصراف و یا درخواست جابجایی ، در روز جلسه دوم باشد ، شهریه عودت داده نخواهد شد.
5-    درصورت جابجایی در دوره از سال جاری به سال بعد ، لازم است ما به التفاوت ناشی از افزایش شهریه پرداخت گردد.​"
"
فرد ثبت نام شونده می بایست در تاریخ و ساعتی که در فرم ثبت نام درج نموده ، به محل سازمان مراجعه نماید . در صورتیکه تاریخ شروع دوره ، تغییر یافته یا دوره لغو شود ، از طریق پیامک به فرد مذکور اطلاع رسانی خواهد شد.
​"
"
فرد ثبت نام کننده می تواند در صورت تمایل ، به طور کتبی درخواست انتقال به دوره دیگر و یا درخواست عودت شهریه را بنماید بدین صورت که در متن نامه ، مشخصات خویش و دوره ای که ثبت نام کرده ، شماره کارت بانکی عضو شتاب و نام بانک را درج کرده و با امضا و تاریخ ، حضورا"" یا از طریق فاکس به شماره22013408 به واحد ثبت نام ارائه نماید تا شهریه به کارت مذکور واریز شود."
خیر – امکان تقسیط شهریه دوره های کاربردی و تخصصی مدیریت وجود ندارد.​
1-    افراد حقیقی می توانند شهریه را در  سازمان مدیریت صنعتی پرداخت کرده یا به شماره حساب 0112490779001 (شماره شبا IR190170000000112490779001)بانک ملی شعبه  امانیه به نام سازمان مدیریت صنعتی واریز کرده و قبض آن را ارائه  نمایند (حضورا"" یا از طریق فاکس) و یا در صورت ثبت نام اینترنتی ، پرداخت به صورت  اینترنتی خواهد بود.
2-    شرکتها و سازمانها می توانند شهریه را در این  سازمان ، پرداخت نموده یا به شماره حساب مذکور در بند فوق ، واریز کرده و یا بوسیله  چک روز ، در وجه سازمان مدیریت صنعتی پرداخت کنند.​
1- فرم ثبت نام (لازم است به صورت خوانا و دقیق تکمیل شود)
2- تعهدنامه (لازم است به طور دقیق ، مطالعه و امضا شود)
3- پرداخت شهریه
4- یک قطعه عکس 4*3 ( در صورت تمایل به صدور گواهینامه عکس دار – شرایط عکس:     تمام رخ و جدید بوده و برای خانمها: بدون آرایش ، با مقنعه و حجاب کامل- برای آقایان: بدون کراوات)​
ثبت نام از طریق مراجعه به همین سایت سازمان و پرداخت اینترنتی شهریه به شرح زیر مقدور است .
در این روش ، دارا بودن رمز دوم اینترنتی پویا الزامی است.
برای ثبت نام از این طریق ، با وارد سایت شده، چنانچه قبلا"" عضو سایت شده اید ،با زدن دکمه ورود در بالای سایت User و Password خود را درج نموده و گزینه «ورود به سامانه » را انتخاب کرده و در صفحه اصلی ، یکی از گزینه های تازه ترین دوره های آموزشی و یا دوره های آموزشی پرمخاطب و یا با زدن دکمه مشاهده همه دوره های آموزشی، دوره مورد نظر را انتخاب نمایید. همچنین می توانید از امکان جستجو برای فیلتر کردن و یافتن دوره مد نظر اقدام نمایید . و مراحل را تا پرداخت اینترنتی از طریق درگاه بانک ملت ادامه دهید. در صورتی که پیغام «ثبت نام شما با موفقیت انجام شد » را دریافت نمودید ، ثبت نام شما قطعی شده است.
در صورتی که عضو سایت نبوده اید گزینه «ثبت نام » را انتخاب نموده و فرم مربوطه را تکمیل کنید و بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهید.​

صدور و استعلام گواهینامه

"
متقاضی باید درخواست خود را مبنی بر صدور گواهینامه المثنی با توجه به نوع گواهینامه به مدیریت مربوطه ارائه دهد (مدیریت دوره های عالی، مدیریت دوره های تخصصی و کاربردی مدیریت). پس از انجام مراحل و بررسی های لازم  و واریز مبلغ صدور گواهینامه المثنی توسط متقاضی، گواهینامه توسط واحد برنامه ریز ی و توسعه آموزش صادر و تحویل خواهد شد.
هزینه صدور گواهینامه المثنی :
دوره های کمتر از 100 ساعت 1،000.000 ریال ، دوره های بالای 100 ساعت  1.500.000 ریال و دوره های عالی و مقطع دار  3.000.000 ریال می باشد."
جهت پاسخ به استعلام گواهینامه دانش آموختگان ، می بایست نامه رسمی استعلام به همراه تصویر گواهینامه برای حراست سازمان ارسال یا فاکس گردد. پاسخ تهیه شده ، به نشانی سازمان استعلام کننده پست خواهد شد. ​
دانش پژوهان می بایست سه هفته پس از اتمام دوره جهت دریافت گواهینامه به شرح زیر اقدام نمایند:
1- درصورت تمایل به دریافت گواهینامه بصورت حضوری با داخلی 353 تماس حاصل نموده و پس از کسب اطمینان درخصوص آماده بودن گواهینامه
- اگر نوع ثبت نام آزاد باشد خود فرد یا نماینده ایشان با دردست داشتن کپی کارت ملی دانش پژوه به ساختمان آموزش سازمان مدیریت صنعتی (ساختمان شماره 1) ، طبقه اول، اتاق 114 مراجعه نمایند.
- اگر نوع ثبت نام بصورت شرکتی/سازمانی باشد نماینده شرکت با دردست داشتن نامه معرفی نامه از طرف شرکت معرف برای دریافت گواهینامه مراجعه نمایند.

2- در صورت تمایل به دریافت گواهینامه بصورت پیک (برای داخل تهران) و پست ( برای خارج از تهران) می بایست به شرح زیر اقدام نمایند
- در صورتیکه دانش پژوه بصورت آزاد ثبت نامه نموده درخواست خود را به آدرس ایمیل : Certificate@imi.ir ارسال نمایند لازم به ذکر است که درخواست ارسالی میبایست حاوی اطلاعات شناسنامه ای ( عکس صفحه اول شناسنامه)، آدرس دقیق پستی، کد پستی، نام و شماره همراه تحویل گیرنده باشد.
- درصورتیکه ثبت نام شرکتی باشد درخواست میبایست از طریق ایمیل شرکت به آدرس Certificate@imi.ir ارسال شود لازم به ذکر است که درخواست باید شامل اطلاعات شناسنامه ای دانش پژوهان، آدرس و کد پستی، نام و شماره همراه تحویل گیرنده باشد.
توجه:
- در صورت ارسال گواهینامه از طریق پیک ( برای داخل تهران) هزینه به عهده دانش پژوه یا شرکت معرف می باشد.
- در صورت ارسال گواهینامه از طریق پست ( برای خارج از تهران) هزینه به عهده سازمان مدیریت صنعتی می باشد.

مدارک آموزشی

"
سازمان مدیریت صنعتی هیچگونه تعهدی برای پذیرش مدارک صادر شده از سوی این مرکز از طرف کشورهای دیگر را ندارد. (بر حسب تجربه کشورهایی همچون مالزی، سنگاپور، کانادا، استرالیا، سوئد و برخی از کشورهای دیگر براساس فعالیت آموزشی حرفه‌ای و بین المللی سازمان مدیریت صنعتی مدارک صادر شده از این مرکز را مورد تایید قرار می دهند.)"
به علت اینکه دوره‌های سازمان مدیریت صنعتی با رویکرد کاربردی و مهارت آموزی طراحی گردیده و یکی از مزایای دوره‌های کارشناسی ارشد طرح قضایا و مسایل مدیریت در گروه‌های کوچک از جمله ابزارهایی است که در این برنامه به منظور تبادل تجربه و ابتکارات شرکت‌کنندگان، به طور وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین لحاظ ضروری است شرکت‌کنندگان از تجربه کاری مفیدی برخوردار باشند.​
"
سازمان مدیریت صنعتی به عنوان قدیمی‌ترین موسسه مشاوره‌ای – آموزشی کشور در زمینه مدیریت، در راستای تحقق رسالت خود در امر توسعه ظرفیت مدیریت در کشور، دوره‌های مختلف در گرایش‌های متفاوت برگزار می‌کند و مدارک صادرشده جهت استفاده استخدامی در دستگاه‌های دولتی طراحی نگردیده است.​"
"
مدارک دوره‌های عالی مدیریت کسب و کار داخلی بوده و از سمت سازمان مدیریت صنعتی ارائه می‌شود.​"
"
چنانچه از طریق کنکور سراسری کارشناسی ارشد در دو دوره مدیریت اجرایی و مهندسی صنایع – مدیریت سیستم و بهره‌وری شرکت کرده باشید مدرک صادر شده مورد تایید وزارت علوم خواهد بود و دوره‌هایی که از طریق کنکور سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌گردد در سطح کارشناسی ارشد ارزیابی و توسط این سازمان مدرک ارائه می‌شود.​"

تحصیلات عالی و دوره های تکمیلی

"مدارک سازمان مدیریت صنعتی مورد تایید سازمان ها و شرکت های تابعه ""سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران"" و ""وزارت صنعت، معدن و تجارت"" می باشد. سازمان مدیریت صنعتی به عنوان قدیمی‌ترین موسسه مشاوره‌ای- آموزشی کشور در زمینه مدیریت، در راستای تحقق رسالت خود در امر توسعه ظرفیت مدیریت در کشور، دوره‌های مختلف در گرایش‌های متفاوت برگزار می‌کند و مدارک صادرشده جهت استفاده استخدامی در دستگاه‌های دولتی به غیر از موارد فوق الذکر طراحی نگردیده است.
 

"
"خیر، بجز دوره مدیریت اجرائی(EMBA) و یا مهندسی صنایع گرایش مدیریت مهندسی (اصطلاحا دوره های رسمی) که از طریق کنکور کارشناسی ارشد سازمان سنجش پذیرفته میشوند.

"
 بر حسب تجربه کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، سوئد، مالزی، سنگاپور و برخی از کشورهای دیگر براساس فعالیت آموزشی حرفه‌ای و بین المللی سازمان مدیریت صنعتی مدارک صادر شده از این مرکز را مورد تایید قرار می دهند.
با این وجود سازمان مدیریت صنعتی هیچگونه تعهدی برای پذیرش مدارک صادر شده از سوی این مرکز در کشورهای دیگر را ندارد.

"
"بله
حضور در کلاس های سازمان اجباری است
"
"برای مشاهده گرایش ها از منوی آموزش در بالای صفحه در بخش دوره های عالی و تحصیلات تکمیلی، مقطع مورد نظر را انتخاب فرمائید

"
"در طول سال میتوانید از طریق همین سایت اقدام به ثبت نام اولیه نموده و یا به صورت حضوری فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل فرمایید. فرم ثبت نام به مسئول مربوطه ارجاع میگردد و در زمان برگزاری مصاحبه و آزمون تعیین سطح (شهریور و دی ماه هر سال)، از طریق شماره تلفن همراه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

"

"
"در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه ( دو بار در سال)

"
"در طول سال میتوانید از طریق همین سایت اقدام به ثبت نام اولیه نموده و یا به صورت حضوری فرم ثبت نام را دریافت و تکمیل فرمایید. فرم ثبت نام به مسئول مربوطه ارجاع میگردد و در زمان برگزاری مصاحبه و آزمون تعیین سطح (شهریور و دی ماه هر سال)، از طریق شماره تلفن همراه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

" دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد(MBA) و دکتری حرفه ای (DBA)،Post DBA ،Post MBA و دوره های بین المللی که با مشارکت دانشگاه های همکار خارج از کشور برگزار می گردد.
"

"
تلفن مستقیم 22052095 و شماره 22043005 داخلی 395
یا آدرس : https://edu.imi.ir/contact
"درصورتی که از طریق کنکور سازمان سنجش پذیرفته شده باشید (فقط رشته مدیریت اجرائی و مهندسی صنایع) دانشجوی رسمی و درصورتی که از طریق کنکور داخلی سازمان مدیریت صنعتی پذیرفته شده باشید دانشجوی درسطح ارزیابی میشوید.

"
"شرایط برگزاری دوره رسمی و درسطح از نظر علمی و اجرائی یکسان میباشد، تنها مدارک دوره های رسمی از طرف وزارت علوم صادر میگردد و مدارک دوره های درسطح از طرف سازمان مدیریت صنعتی.

"
"دوره های آموزشی سازمان به دو گروه تقسیم میشوند:دوره های" تخصصی و کاربردی" و دوره های عالی (مقطع دار )که برای مشاهده فهرست دوره ها می توانید اطلاعات لازم را از طریق همین سایت کسب نمایید"
"
شهریه در دو بخش ثابت و متغیر دریافت می‌شود که دانشجویان موظف به پرداخت شهریه ثابت در هر حالت (مرخصی یا شاغل به تحصیل) بوده و بخش متغیر آن متناسب با میزان واحدهای عرضه شده در هر ترم پرداخت می‌گردد.​"